Bartın Çelik Konstrüksiyon Firması

Bartın Çelik Konstrüksiyon firması olarak çelik yapı, beton erme duvarlar gibi yapı içinde kolonların yer almadığı makine ya da diğer teçhizatlarını rahatça yerleştirilebildiği geniş alanları kullanımınıza sunar. Çelik konstrüksiyonlu binalar, betonarme yapılardan çok daha dayanıklıdır. Profil kullanılan çelik konstrüktif binalar, klasik yapı tekniklerine göre çok daha ucuzdur. Çelik konstrüksiyon binalar yapımından sonra genişletilmeye ve ilave ek alanlar yapına uygundur. Bartın çelik çatı yapılar güvenli çözümler sunar.

Çelik Konstrüksiyon Nedir?

Çelik konstrüksiyon yapıları kiriş, kolon ve makas denilen ara elemanlarından birleşmesinden oluşurlar. Binaların yatay yükler altında dengesinin sağlanması için yeterli dayanıma sahip elemanlara gereksinir. Dayanımı etkileyen başlıca sebepler şunlardır. Deprem, yer hareketleri, rüzgar, yapının kendi ağırlığı, çarpma, patlama gibi olağandışı durumlar göz önünde bulundurularak inşaat yapılmalıdır.

Endüstride kullanılan çelik konstrüksiyon yapılar genellik tek bir bina ve geniş bir iç alan beklentisi ile inşa edilir. Haliyle geniş bir iç alan elde etmek için kolon kullanımları binanın dış hat boyunca olur. İç kolona çaprazlar, makaslar kullanılır, bazen temele ankastre, çatı kirişlerine hareket artırmak için mafsal aktaracak şekilde planlanır. Açıklıkla beraber yapı elemanlarının çoğunda momente bağlı çekme ve bükülme yükleri çelik malzemeyle karşılanır. Çok farklı biçimlerdeki mimari geometrilere istenen estetik ve dayanımı koruyarak mükemmel yapılar kurulur. Üretim aşamasının çoğu atölyede halledildiğinden şantiyede çalışma sürelerini dolayısıyla harcanan enerji ve zamandan tasarruf sağlar.

Çelik Kontrüksiyon Yapılarda Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Çelik konstrüksiyon yapılarda tüm taşıyıcı ürünlerin tamamı birinci sınıf çelik kullanılarak üretilir. Dayanım beklentisinin yüksek olduğu elamanlarda geri dönüştürülmüş çelik kullanılmamalıdır. Ağır çelik yapılar; fabrika, üretim tesisi , prefabrik atölye, depo, hangar, antrepo, spor salonları, geniş kapalı alanlar, stadyum gibi yapılardır. İmalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar, hızlıdır, sökülüp yeniden monte edilebilir, uzun ömürlüdür ve yüzden yüz geri dönüştürülebilir malzeme olduğu için doğaya zarar vermez.

Bartın Çelik Çatı

Bartın Çelik çatı projelerinde modern, estetik tasarımlar ile size özel çözümler üretilmektedir.

Yaptırmış olduğunuz bu evleri kendi isteğinize göre özel olarak tasarlayabilir, evlerin içinde uzun zaman güvenle yaşayabilirsiniz. Zonguldak Demir Çelik, Karabük Demir Çelik üretiminin merkezinde yer aldığı için kaliteli malzemeye hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir, ayrıca çeliği istenen özel formlarda da ürettirebilmektedir. Bize ulaşın.